Laserowa depilacja włosów

Najnowocześniejszy laser diodowy firmy VectusObecnie jest wiele gabinetów oferujących rozmaite sposoby depilacji. Wiele z Nas ma za sobą przykre wspomnienia dotyczące depilacji włosów pęsetą, woskiem, elektrolizą, pastą cukrową czy też zwykłą maszynką. Wspomnianym metodom towarzyszył często dyskomfort w postaci bólu, pieczenia czy też zmian zapalnych, co w perspektywie oznaczało ponowne zmagania, gdyż niestety włosy odrastały. Dziś skuteczną walkę z tym problemem zapewnia depilacja laserowa włosów. W Poznaniu zabieg dostępny jest w naszym gabinecie kosmetologii i medycyny estetycznej.

Na rynku istnieje duża ilość gabinetów medycyny estetycznej które, chcą pochwalić się skutecznymi urządzeniami, lecz niestety ani reklamowane szeroko urządzenie IPL (niesłusznie określane laserem) ani laser aleksandrytowy (z uwagi na ostre szczyty energii podczas impulsu – efekt niepożądany), laser LihtSheer (nierównomierny rozkład wiązki, większa bolesność i czas zabiegu) nie może i nie potrafi dorównać zabiegowi przy użyciu lasera Vectus firmy Palomar Medical Technologies. Laser Vectus daje kilkukrotnie lepsze rezultaty, niż depilacja IPL, LightSheer i inne.

Skuteczna depilacja laserowa - VectusPrzygotowanie ciała

Przed przystąpieniem do zabiegu nasz wyszkolony personel składający się z lekarza dermatologa i kosmetologa przeprowadzi z Państwem wywiad, uwzględniający Państwa oczekiwania, choroby, zażywane leki, suplementy diety, reakcje alergiczne oraz inne istotne dla zabiegu przeciwwskazania mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort pacjenta.

Laserowe usuwanie owłosienia wymaga odpowiedniego przygotowania. Nie należy przed planowanym zabiegiem przyjmować witaminy A i C, także w formie tabletek doustnych. Nie powinno się również korzystać z kąpieli słonecznych 4 tygodnie przed zabiegiem. Bezpośrednio przed depilacją należy zgolić włoski z wybranego przez Ciebie obszaru ciała.

Pielęgnacja po depilacji

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona, proces powrotu do stanu wyjściowego trwa parę godzin. Po zabiegu nie należy korzystać z solarium, sauny oraz zażywać gorących kąpieli.

Skórę po zabiegu należy pielęgnować stosując delikatne żele myjące, kremy nawilżające, a w przypadku okolic odsłoniętych i narażonych na promienie UV kosmetyki z wysokim filtrem SPF50+.

Czytnik SkintelPrzeciwwskazania

♦ ciąża i laktacja,

♦ świeża opalenizna, stosowanie samoopalaczy,

♦ trądzik różowaty,

♦ trądzik zwyczajny podczas leczenia zewnętrznymi oraz doustnymi retinoidami,

♦ cukrzyca,

♦ nowotwory,

♦ chemioterpia,

♦ immunosupresja,

♦ bielactwo,

♦ fotodermatozy,

♦ leki światłouczulające,

♦ zioła (np. dziurawiec, nagietek) herbaty wyszczuplające (np. figura),

♦ aktywne infekcje skóry,

♦ rozrusznik serca,

♦ otwarte zmiany skórne,

♦ stosowanie kremów z retinolem (należy zaprzestać stosować krem 3 tygodnie przed zabiegiem),

♦ przyjmowanie leków rozrzedzających krew,

♦ nie należy używać depilatora, pęsety, ani woskować miejsc poddanych zabiegowi miesiąc przed zabiegiem i w trakcie serii.