Depilacja laserowa – fakty i mity

Depilacja laserowa – fakty i mity

Depilacja laserowa to bardzo popularny zabieg, który jest chętnie wybierany przez panie w różnym wieku. Niemniej jednak wraz ze wzrostem jego popularności, wokół samego tematu narosło sporo mitów i błędnych przekonań. Duży wpływ na to ma także duża dostępność różnego rodzaju urządzeń. Niektóre z nich wyróżniają się mniejszą skutecznością, co bezpośrednio przekłada się na doświadczenia użytkowniczek. Warto wiedzieć jakie informacje dotyczące depilacji są prawdziwe, a jakie należy potraktować z dystansem. Jak wygląda to w praktyce?

Fakt nr 1 – Depilacja laserowa jest bezpiecznym zabiegiem

Na szczęście w tym przypadku możemy odetchnąć z ulgą, choć należy nadmienić, iż zabieg jest bezpieczny w przypadku, gdy jest przeprowadzany za pomocą certyfikowanego sprzętu, obsługiwanego przez doświadczoną  i przeszkoloną osobę. Jeśli chcemy mieć pewność, że właśnie tak jest, należy sprawdzić opinie na temat gabinetu, w którym chcemy skorzystać z depilacji laserowej. Warto też zapoznać się z zakładką dotyczącą używanego urządzenia. Jeśli dana osoba nie ma żadnych przeciwwskazań, nie musi martwić się kwestiami bezpieczeństwa.

Fakt nr 2 – Zabieg jest najskuteczniejszą metodą usuwania niechcianego owłosienia

Depilacja laserowa jest nowoczesnym zabiegiem, który wyróżnia się największą skutecznością. Dostępne na rynku urządzenia są w stanie usunąć nawet 90-99% włosków. Aby jednak móc cieszyć się zadowalającymi rezultatami, konieczne jest wykonanie serii zabiegów w odpowiednim czasie, zgodnie z rekomendacjami osoby, która je przeprowadza. Jest to bezpośrednio związane z fazami wzrostu. Po zakończeniu serii, rekomenduje się powtarzanie depilacji raz do roku.

Fakt nr 3 – Liczba zabiegów jest zależna od osoby

Trudno jednoznacznie ustalić jaka liczba zabiegów pozwoli uzyskać najlepsze efekty. Wszystko zależy bowiem od struktury włosa, jego grubości i koloru. Kolejną kwestią jest to, iż w wyniku zmian hormonalnych mogą w przyszłości pojawić się nowe włosy. Laser usuwa owłosienie, które jest aktualnie w fazie wzrostu. Dobrym rozwiązaniem może być zatem zdecydowanie się na opcję „do skutku”, która jest najbardziej spersonalizowana.

Mit nr 1 – Depilacja laserowa nie boli

Odczuwanie bólu jest kwestią indywidualną. Z tego względu dla niektórych osób zabiegi nie będą wiązać się z dużym dyskomfortem, zaś dla innych będą mocniej odczuwalne. Zazwyczaj usuwanie włosków laserem jest postrzegane jako delikatne ukłucia. Nowoczesne urządzenia są też wyposażone w systemy chłodzenia, które ograniczają nieprzyjemne doznania. Osoby mocno wrażliwe na ból mogą poprosić o aplikację maści znieczulającej przed wykonaniem zabiegu.

Mit nr 2 – Laser działa tylko na ciemne włosy

System laserowy znajdujący się w urządzeniu wpływa na barwnik znajdujący się we włosie. Z tego względu ciemniejsze owłosienie można usunąć szybciej. Nie oznacza to jednak, że laser nie działa na jasne włosy. Zabiegi mogą zostać przeprowadzone również w tym przypadku, jednak ich liczba będzie musiała być nieco większa. Należy też zaznaczyć, że całkowite usunięcie jest trudne do wykonania. Dokładnych informacji udzieli nam osoba wykonująca zabieg.

Mit nr 3 – Depilacja laserowa nie może być wykonywana latem

Jeśli będziemy przestrzegać zaleceń, zabiegi mogą być z powodzeniem wykonywane przez cały rok. Głównym wskazaniem jest unikanie promieni słonecznych, gdyż istnieje ryzyko poparzenia, przebarwień oraz obrzęków. Z tego względu zaleca się noszenie długiej odzieży oraz stosowanie kosmetyków z wysokim filtrem UV.

Dodaj komentarz