Jak się pięknie prezentować na plaży?

Jak się pięknie prezentować na plaży?

Lato to okres, w którym bardziej niż zwykle odsłaniamy ciało, dlatego szczególnie zależy nam na poprawie jego wyglądu. Wiele pań chce przede wszystkim pozbyć się niechcianego owłosienia w miejscach, które mają być odkryte. Jeśli planujemy wyjazd nad morze i relaks na plaży warto zawczasu pomyśleć o skutecznym rozwiązaniu jakim jest depilacja laserowa bikini. Wykonanie zabiegu odpowiednią liczbę razy pozwala trwale usunąć włoski i uchronić się przed nieprzyjemnym zjawiskiem jakim jest ich wrastanie. Co warto wiedzieć na temat depilacji?

Dlaczego warto zdecydować się na depilację laserową?

Skóra w okolicy miejsc intymnych jest bardzo wrażliwa, dlatego w trakcie klasycznego golenia za pomocą maszynki lub depilatora mogą pojawić się liczne podrażnienia oraz krostki. Niestety włoski w stosunkowo krótkim czasie odrastają, dlatego zaczerwienienia nie zdążą się zagoić do momentu, gdy pojawia się konieczność kolejnego przeprowadzenia zabiegu. Chcąc założyć bikini musimy zatem liczyć się z obecnością niewielkich krostek oraz widocznych podrażnień. Dla wielu pań jest to krępujące i z tego powodu niechętnie zakładają strój kąpielowy lub zupełnie z niego rezygnują.

Rozwiązaniem tego problemu jest depilacja laserowa bikini. Polega ona na usunięciu niechcianego owłosienia przy wykorzystaniu wiązki laserowej. W efekcie energia urządzenia jest pochłaniana przez barwnik, który znajduje się w mieszkach włosowych. Dzięki temu cebulka włosa oraz jego korzenie zostają usunięte. Możliwość dopasowania mocy i czasu naświetlania do indywidualnego przypadku sprawia, że zabiegi tego typu wyróżniają się dużą skutecznością.

Programując laser należy wziąć pod uwagę zarówno kolor włosów i karnacji oraz stan skóry danej osoby. Należy zaznaczyć, iż prawidłowo przeprowadzona depilacja jest w 100% bezpieczna. Na najlepsze efekty mogą liczyć panie, które posiadają jasną karnację, a przy tym ciemne owłosienie.

Depilacja laserowa bikini – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Opisywany zabieg ma wiele zalet, dlatego nic dziwnego, że na jego przeprowadzenie decyduje się coraz większa liczba kobiet. Największymi atutami są skuteczność oraz trwałość, zwłaszcza w porównaniu do innych metod usuwania włosków. Podczas pojedynczego naświetlania likwidacji ulega około 20-30% owłosienia. Wynika to z faktu, iż laser działa wyłącznie na włosy będące w fazie aktywnego wzrostu. Z tego względu, chcąc cieszyć się najlepszymi rezultatami, zabiegi muszą zostać wykonane w odpowiednim odstępie czasowym. Dzięki temu kolejne włosy wchodzące w fazę wzrostu będą sukcesywnie usuwane. Na ten moment jest to najbardziej skuteczna metoda depilacji, pozwalająca na zlikwidowanie około 95% owłosienia.

Gdy zakończymy cykl zabiegów, konieczne jest wykonanie tzw. zabiegu utrwalającego raz do roku. Depilacja laserowa bikini nie jest bolesna, bowiem nowoczesne urządzenia są wyposażone w system chłodzący, który ogranicza nieprzyjemne odczucia. Ta metoda stanowi świetne rozwiązanie dla wszystkich pań, które mają dosyć nieustannego golenia maszynką i chcą czuć się pewnie w każdej sytuacji. Dzięki trwałemu pozbyciu się owłosienia każda kobieta będzie w pełnej gotowości nawet jeśli wypad na plażę lub na basen był spontaniczny. 

Warto zaznaczyć, iż ze względu na konieczność wykonania serii zabiegów w kilkutygodniowym odstępie czasu, najlepiej zaplanować je z odpowiednim wyprzedzeniem. Jeśli chodzi o przeciwwskazania, zaliczają się do nich m.in. opalenizna, choroby skóry, zbyt jasny odcień włosów oraz konkretne choroby, w tym cukrzyca.

Dodaj komentarz