Kiedy warto się zdecydować na lifting twarzy?

Kiedy warto się zdecydować na lifting twarzy?

Osoby, którym zależy na zmniejszeniu oznak starzenia się skóry i poprawie jej ogólnego wyglądu często decydują się na zabieg chirurgiczny jakim jest lifting twarzy. Jego efekty są widoczne zwłaszcza w dolnej części twarzy, na szyi i policzkach. Dla jeszcze lepszych i pełniejszych rezultatów można zdecydować się na dodatkowe zabiegi odmładzające. W trakcie liftingu konieczne jest wykonanie nacięć wzdłuż linii włosów i w pobliżu ucha. Następnie modeluję się skórę, a jej nadmiar usuwa. Kiedy warto zdecydować się na taki zabieg?

Najważniejsze informacje na temat liftingu twarzy

Lifting jest jedną z najbardziej popularnych metod poprawy wyglądu twarzy. Wraz z upływem czasu widoczne są na niej nie tylko zmarszczki, ale również bruzdy. Oprócz tego skóra staje się mniej elastyczna. W efekcie wiele pań wygląda nie tylko starzej. Często twarz wydaje się być smutna oraz zmęczona. Lifting pozwala przywrócić odpowiedni poziom napięcia skóry, świeży wygląd, kontur, a także znacznie zmniejszyć widoczność zmarszczek. Dzięki temu wyglądamy na bardziej radosne. To jeden z najlepszych sposobów na radykalną poprawę urody i odmłodzenie nawet o 10 lat.

W trakcie zabiegu skóra jest unoszona, a jednocześnie napina się głębszą warstwę mięśniową. To z kolei przekłada się na zniwelowanie zwiotczałej skóry oraz nadmiaru tłuszczu znajdującego się w okolicy szczęki i szyi. Lifting twarzy prowadzi także do uniesienia policzków. Po zakończeniu okresu rekonwalescencji, zmiany są szczególnie widoczne zwłaszcza w dolnej części, w okolicach żuchwy. Osoby z nadmierną ilością tłuszczu pod brodą mogą dodatkowo zdecydować się na zabieg liposukcji. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Warto zaznaczyć, iż w profesjonalnych klinikach lifting jest przeprowadzany w taki sposób, aby nie doszło do utraty naturalnej mimiki. Nie trzeba zatem obawiać się efektu maski.

W jakim wieku można zdecydować się na lifting twarzy?

Wiele osób zastanawia się nad tym jaki wiek jest odpowiedni do rozpoczęcia zabiegów odmładzających. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bowiem wszystko zależy od tego jak czujemy się w swojej skórze. Osoby, które naturalnie mają obwisłą skórę lub widoczne są u nich przedwczesne oznaki starzenia będą wcześniej gotowe na wykonanie liftingu. W przypadku młodszych pacjentów zakres działań jest nieco mniejszy, a operacja mniej rozległa. Na szybkość starzenia wpływa wiele czynników. Wiele zależy od genów, ale również naszego sposobu dbania o skórę, trybu życia, stresu i charakteru pracy. Przyjmuje się, że lifting twarzy wykonuje się u osób między 35. a 65. rokiem życia, przy czym optymalny wiek to 45-50 lat. W takim przypadku efekty będą najbardziej spektakularne, a jednocześnie zostaną z nami najdłużej.

Rezultaty liftingu utrzymują się średnio 10-12 lat. Należy jednak zaznaczyć, że po jego wykonaniu warto stosować odpowiednie kosmetyki oraz inne zabiegi odmładzające. Dzięki temu skóra będzie wyglądać promiennie i młodo przez dłuższy czas. Warto wspomnieć o tym, że lifting można przeprowadzić praktycznie u każdej osoby, która chce opóźnić procesy starzenia. Jeśli zatem zauważymy, że skóra jest mniej napięta i sprężysta, a dodatkowo zmienił się nasz owal twarzy oraz proporcje, warto rozważyć wykonanie zabiegu. Dla wielu osób decydującym momentem jest też większa widoczność zmarszczek i bruzd w okolicy nosa, ust, czoła oraz oczu oraz zmiana wyglądu twarzy.

Dodaj komentarz