Kiedy wypadają włosy po depilacji laserowej?

Kiedy wypadają włosy po depilacji laserowej?

Depilacja laserowa cieszy się dużą popularnością. Jest to świetne rozwiązanie dla kobiet, które mają dosyć tradycyjnego usuwania owłosienia i powtarzania golenia co kilka dni. To także najlepsza opcja dla wszystkich pań, które zmagają się z włoskami w niepożądanych miejscach. Laserowe usuwanie owłosienia to obecnie najbardziej skuteczna metoda. Kiedy pojawiają się pierwsze efekty zabiegu?

Najważniejsze informacje na temat depilacji laserowej

Na początek należy zaznaczyć, że skuteczność depilacji jest w dużej mierze uzależniona od rodzaju włosów, ich grubości i koloru, a także liczby powtórzeń. Aby cieszyć się najlepszymi rezultatami, konieczne jest powtarzanie zabiegu w odpowiednich odstępach czasowych. Jest to niezwykle ważne, bowiem mieszek włosowy musi zostać uszkodzony w odpowiedniej fazie wzrostu. Im więcej barwnika, czyli melaniny zawiera włos, tym szybciej można się go pozbyć. 

Wiele pań zastanawia się nad tym jakie będą efekty pierwszego zabiegu i czy możliwe jest usunięcie większości włosów za jednym razem. Niestety trzeba nastawić się na to, że laserowe usuwanie owłosienia jest długotrwałym procesem, który wymaga czasu. Warto jednak poczekać na efekty, bowiem są one naprawdę znakomite.

Kiedy pojawiają się pierwsze efekty depilacji laserowej?

Należy wspomnieć, że po wykonaniu zabiegu włosy nie zaczynają wypadać od razu. Przez pierwsze dwa tygodnie po depilacji zaczynają powoli wysuwać się z mieszków włosowych. Z tego względu możemy mieć wrażenie, że rosną tak jak do tej pory. W rzeczywistości jednak przygotowują się do wypadania, które rozpoczyna się właśnie po upływie dwóch tygodni i trwa do czterech tygodni po użyciu lasera. Możemy zatem spodziewać się, że w tym czasie włosy będą wychodzić ze skóry, zwłaszcza jeśli delikatnie je pociągniemy. Gdy minie okres czterech tygodni, należy przygotować się na całkowite usunięcie tych włosów, które w trakcie zabiegu były w odpowiedniej fazie wzrostu. Z drugiej strony, rozpocznie się proces odrastania pozostałych. Jest to zatem najlepszy moment na powtórzenie zabiegu.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat laserowego usuwania owłosienia?

Gdy zaczynamy serię zabiegów z pewnością zauważymy, że włosy odrastają nieco wolniej (oczywiście w obszarze, który był naświetlany). Oprócz tego powinny stać się słabsze i bardziej delikatne. Wraz z powtarzaniem depilacji okaże się, że jest ich coraz mniej. Co za tym idzie pierwszy zabieg z pewnością nie zapewni 100% rezultatów, ale spowoduje, że włosy będą rzadsze. W okresie oczekiwania na kolejny, można golić włoski maszynką. Nie powinno jednak używać się depilatora, wosku czy pasty cukrowej, bowiem te metody usuwają włos razem z cebulką.

Osoby zmagające się z wrastaniem oraz podrażnieniami niestety muszą uzbroić się w cierpliwość, bowiem problem będzie pojawiać się aż do momentu całkowitego usunięcia owłosienia. Warto zaznaczyć, że najlepszym momentem na wykonanie depilacji jest tzw. faza anagen. Jest to etap aktywnego wzrostu. W tym czasie włosy są widoczne na powierzchni skóry, dzięki czemu laser jest w stanie je zatrzymać oraz przenieść ciepło do mieszka włosowego, jednocześnie powodując jego uszkodzenie. 

Kolejna faza to katagen. W tym czasie zabieg nie przyniósłby żadnych rezultatów, bowiem włos jest już martwy i wypychany z mieszka. Ostatni etap to telogen, czyli moment spoczynku, w którym nie dochodzi ani do wzrostu, ani do rozwijania. W tym momencie mieszki są niewidoczne dla lasera.

Dodaj komentarz